اسلاید شو

X
تبلیغات
زولا

دوازدهمین جلسه شورای عالی عشایری ایران  چاپ

تاریخ : 1393,10,21 در ساعت 11:16

دوازدهمین جلسه شورای عالی عشایری ایران

خدا را سپاسگزاریم،دوازدهمین جلسه شورای عالی عشایر در یازدهمین دولت تدبیر و امید در تاریخ 20/10/93 تشکیل  و توجه ،نگاه و و اعتقاد عمیق و ویژه معاون اول ریاست جمهوری و اعضای محترم شورای مذکور نور چراغ راه و امید را به خانواده عشایر و مجموعه سازمان امورعشایر در ستاد و استانها منورتر نمود. 

 امیدواریم مصوبات خروجی از این جلسه زمینه بهبود وضعیت معیشت و زندگی عشایر از یک طرف و از طرفی تلاش عشایر برای حمایت و یاری دولت امید را در امر اتکا به توان داخلی که عشایر از دیر باز اینگونه بوده اند،مددکار و بیش از گذشته سربلندی سرزمین اسلامی مان را فراهم نماییم. انشاء الله  

لذا،دبیرخانه های شورای عشایری استانها و شهرستانها (امورعشایراستانها) لازم است بیش از گذشته فعالتر و با حمایت و و همکاری دستگاههای اجرایی استانی و شهرستانی به ویژه استانداری ها و فرمانداریها و نیز سازمان مدیریت و برنامه ریزی استانها در این خصوص در امر خدمات رسانی به محروم ترین اقشار جامعه سازمان امور عشایری کوشا باشند. انشاء الله   

 

خبر:  

 

تاکید معاون اول رییس جمهور بر رفع مشکلات جامعه عشایری کشور

معاون اول رییس جمهور، عشایر کشور را مردمی سخت کوش ، خدمتگزار و کم توقع دانست و خدمات آنان را در طول تاریخ پر فراز و نشیب کشور به عنوان مدافعین ارزشهای اصیل ملی و اسلامی افتخار آمیز دانست.

 

 دکتر اسحاق جهانگیری در جلسه شورای عالی عشایر که عصرامروز(شنبه) برگزار شد، با اشاره به نقش عشایر به عنوان تولیدکننده بخش مهمی از نیازهای غذایی و صنایع دستی کشور؛ استفاده از ظرفیت‌های جامعه عشایری ایران را فرصتی مناسب برای توسعه و خودکفایی کشور به ویژه در تولید مواد غذایی برشمرد.
معاون اول رییس جمهور با تاکید بر لزوم حل مشکلات این قشر جامعه افزود: باید با آسیب شناسی دقیق برنامه های قبلی، در برنامه ششم توسعه کشور به گونه ای برنامه ریزی شود که مشکلات و دغدغه های عشایر کشور بر طرف شود.
در این جلسه که رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و وزرای جهادکشاورزی و راه و شهرسازی نیز حضور داشتند، رییس سازمان امور عشایر کشور گزارشی از وضع موجود جامعه عشایری کشور و برنامه‌های این سازمان برای ساماندهی مشکلات آنها ارایه کرد.
در این نشست مسائلی چون شناسایی و کد دار نمودن نقاط استقرار و کانون‌های عشایری، استفاده از ظرفیت‌های آبی ـ خاکی کشور به منظور اسکان و ساماندهی عشایر ، اثرات خشکسالی‌های اخیر بر تامین آب مورد نیاز مناطق عشایری و مشکلات آموزشی و بهداشتی جمعیت عشایری کشور مورد بحث و تصمیم گیری قرار گرفت . 

دوازدهمین جلسه شورای عالی عشایری ایران